manifestacja nacjonalistyczna, spotkanie, relacje

 

Bułgaria: Czym jest Marsz Lukova?

Marsz Lukova jest corocznym marszem z pochodniami organizowanym przez Bułgarski Związek Narodowy(BNU) ku pamięci generała Hristo Lukova. Generał Lukov był bohaterem I Wojny Światowej, ministrem wojny w latach 1935-1938, a także przywódcą najsilniejszej organizacji w tym czasie - Związku Bułgarskich Legionów Narodowych(UBNL). Został zamordowany przez komunistyczną grupę terrorystyczną strzałem w plecy na oczach swojej 9-letniej córki 13 lutego 1943 roku.

Czytaj więcej...

Gdańsk: Pierwsza zapowiedź Pomerania Fest III: Verity and Fire (21.04.2018)

Pomerania Fest wpisze się po raz trzeci w kalendarz muzycznych wydarzeń w Gdańsku. Trud włożony przez organizatorów ma na celu odrodzenie sceny pogańskiej na Pomorzu. Dwie poprzednie edycje: „Pagan Territoryoraz „For the land for the bloodprzyniosły zamierzony efekt rozpalając serca i umysły wszystkich tych, dla których pojęcia takie jak tradycja, krew i ojczyzna jeszcze coś znaczą.

Czytaj więcej...

Ukraina: Asgardsrei 2017 - festiwal w Kijowie 16 grudnia

Tej zimy legendy radykalnego Black Metalu przybędą do Kijowa! Po wielkim zeszłorocznym sukcesie Militant Zone rozszerza festiwalową listę wykonawaców – 16 grudnia sześć kapel reprezentujących swoje kraje połączy siły, aby rozpocząć dzikie łowy. ABSURD (Niemcy), PESTE NOIRE (Francja), GOATMOON (Finlandia), NAER MATARON (Grecja), M8L8TH (Rosja), BURSHTYN (Ukraina).

Festiwal ASGARDSREI 2017 odbędzie się w klubie Sentrum – w jednej z najlepszych sal koncertowych w centrum Kijowa. W zeszłym roku miejscówka była przepełniona, zatem w tym roku ograniczamy liczbę dostępnych biletów do 1200. Bilety zwykłe w cenie 35 EUR; miejsce przy stoliku na drugim piętrze 50 EUR (limit 50 sztuk). Bilety są już do nabycia online!

Czytaj więcej...

Aktyw Północny z wizytą u Baltic Front

Aktyw Północny zawsze był orędownikiem współpracy, a tym samym zjednoczenia białych nacjonalistów celem wspólnej walki o odrodzenie Europy. Nie wynika to z wymuszonego pragmatyzmu, lecz ideologicznej doktryny, która stawia w jednym szeregu wszystkich braci krwi. Cieszy zatem, że coraz więcej osób z szeroko pojętego ruchu narodowego w Polsce zaczyna w końcu odchodzić od skostniałego hołdowania nacjonalizmowi XX wieku i wąskich, bo opartych na historycznych animozjach, horyzontów myślowych. Aktyw Północny tymczasem konsekwentnie podąża obraną przez siebie ścieżką omijając cały ten wspomniany beton. Jednym z przystanków na tej drodze była stolica Łotwy – Ryga, do której zostaliśmy zaproszeni przez grupę Baltic Front.

Czytaj więcej...

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank