Instynkt Przetrwania #14: „ Święty Kamień Prusów”

Długo przyszło nam czekać od ostatniej ekspedycji-sygnowanej logiem Instynktu Przetrwania- na zmianę pogody ,zmianę rzecz jasna na naszą niekorzyść. Pytacie pewnie: „Po co czekać z wyprawą na złe warunki atmosferyczne?” Wszystko po to, aby móc sprawdzić się w deszczowe, zimne czy wręcz mroźne dni. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy ochłodzenia i spadku temperatury. Nie oznacza to jednak, że był to czas bezczynności i marazmu.

Czytaj więcej...

Instynkt Przetrwania #13: „Jantarowy Szlak”

Wiosna już na dobre zagościła w naszym kraju, dlatego – aby to uczcić – wybieramy się na kolejną  ekspedycję pod szyldem Instynktu Przetrwania. Tym razem za cel obieramy sobie przejście odcinka od m. Piaski do Mikoszewa. Od ostatniej wyprawy minęło sporo czasu, zatem zdeterminowani pojawiamy się na Mierzei Wiślanej w okolicach granicy z Federacją Rosyjską.

Czytaj więcej...

Instynkt Przetrwania #12: „ Wyprawa Kociewska”

Zaraz po nowym roku, w dniu 03.01.2015, wyruszamy na kolejną wyprawę. Naszym celem jest Kociewie, a dokładnie rezerwat przyrody „Wiosło Małe” na zachodnim brzegu dolnej Wisły. Kociewie to region kulturowo-etniczny położony we wschodniej części Borów Tucholskich, między Tczewem a Świeciem, od lewego brzegu Wisły po Kaszuby na zachodzie. Tym razem nie ruszamy razem lecz w trzech grupach docieramy na umówione wcześniej miejsce.  Na punkt zbiórki  wyznaczyliśmy XIX-wieczny pomnik ku czci Gottlieba Schmida, kierującego pracami hydrotechnicznymi i regulacyjnymi w dolnym biegu Wisły.

 

Czytaj więcej...

Instynkt Przetrwania #11- Linia Osy, Twierdza Grudziądz

Po krótkiej przerwie wracamy na szlak. Piątek 8 rano, 19 grudnia, wyruszamy trasą z Kwidzyna do Grudziądza by zdobyć  legendarną Twierdzę. Od samego początku towarzyszy nam deszczowa aura przypominająca bardziej początek jesieni aniżeli drugą połowę grudnia. Pogoda trochę psuje nam szyki ponieważ liczyliśmy na lekki mróz, który pozwolił by mam ocenić nasze przygotowanie do kolejnej zimowej wyprawy, którą planujemy na styczeń 2015. W tym miejscu chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych  na kolejną odsłonę IP.

Czytaj więcej...

Instynkt Przetrwania# 10: Nordic March- Śladami Słowińców

Zgodnie z zapowiedzią, dziesiąta –jubileuszowa- edycja Instynktu Przetrwania miała przewyższać pod każdym względem poprzednie. Tym razem postawiliśmy sobie za cel przejście z ekwipunkiem 100 kilometrów. Dystans ten zniechęcił co poniektórych zainteresowanych, którzy kontaktowali się z nami za pomocą naszej poczty elektronicznej. Prawdopodobnie niska temperatura też miała niemały wpływ na frekwencję. Rzecz jasna, dla nas, warunki atmosferyczne nie mają najmniejszego znaczenia, zatem w ostatni weekend października wyruszyliśmy na kolejną ekspedycję. O zmaganiach, trudnościach i euforii po przejściu trasy opowiemy w poniższej relacji…

Czytaj więcej...

Instynkt Przetrwania #9: Vistula Rafting

W piątek 12 września członkowie Aktywu Północnego wybrali się na kolejną -dziewiątą- ekspedycję pod szyldem Instynktu Przetrwania. Będąc w stałej gotowości, nie potrzebujemy wiele czasu na zorganizowanie wyprawy. Tak jest i tym razem, spontanicznie rzucony pomysł staje się rzeczywistością. Kilka dni później stoimy na prawym brzegu Wisły gotowi do wodowania naszego pontonu…

Czytaj więcej...

Instynkt Przetrwania # 8: Tropem Wilczym

Mija zaledwie tydzień od naszego szkolenia taktycznego w Rutkach a już wybieramy się na kolejną wyprawę. Tym razem naszym celem jest nocny marsz na azymut. Wybieramy teren nam kompletnie nieznany aby uniknąć tzw. „marszu na pamięć”, także przenosimy się na południe Pomorza. Naszym celem jest przejście nocą wzdłuż granicy województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego przez Bory Tucholskie. Podróż zaczynamy w małym miasteczku położonym nad samą Wisłą, Nowym aby dojść do miejscowości Stara Rzeka nad Wdą. Zbieramy się z małym poślizgiem ok. godziny 22.00. Jest ciemna noc, chmury przesłaniają gwiazdy czyli pogoda wręcz idealna na takie manewry. „Śmigłowiec”  wyrzuca nas w wyznaczonym miejscu ok. godziny 23.00 i możemy zaczynać ;)

Czytaj więcej...

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank