BBC: Biali dyskryminowani w ogłoszeniach o pracę

17 stycznia BBC Newsbeat ogłosiło na Twitterze rekrutację nowych dziennikarzy na praktyki zawodowe. Autor wpisu zaznaczył, że oferta jest skierowana do „kandydatów czarnoskórych, Azjatów i nie-białych przedstawicieli mniejszości etnicznych”. Praktyki dotyczą pracy przy realizacji emisji, redagowania strony internetowej i obsługi kont na portalach społecznościowych. Redaktorzy tłumaczą swój rasizm chęcią uzyskania „innej perspektywy”. Padają również argumenty „dyskryminacji pozytywnej”.

Newsbeat is looking for a Trainee Multi-Media Journalist. This is a @_CreativeAccess scheme for people from a black, Asian or non-white ethnic minority background. Know anyone who’d be suitable? Share this with them! Full details here: https://t.co/uS5WORiz27 pic.twitter.com/wh05k7CsYu

BBC Newsbeat (@BBCNewsbeat) 17 stycznia 2018

Nie jest to pierwsze tego typu ogłoszenie. W listopadzie BBC szukało osób do pracy w redakcji radiowej, w dziale depeszowym, w serwisie internetowym i w zespole wydawców. Wizja zdobycia doświadczenia w renomowanej brytyjskiej redakcji jest marzeniem wielu młodych dziennikarzy. Jednak redakcja ma swoje wymagania, nie możesz być biały. Redakcja wprost podaje kolor skóry jako jeden z kryteriów.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank