„Art. Ostrzał” (Wizualizacja Intencji # 2), czyli rosyjski street art

Po sukcesie medialnym pierwszej części „Wizualizacji Intencji”  grupa związana z SAWB (Street Art White Boys)  zdecydowała się nagrać drugą część dokumentalnego filmu pt. "Арт. Обстрел" (Визуализация Намерения 2). Ruski artysta uliczny o pseudonimie Umka (ros. Умка ), czyli „Niedźwiadek”, twórca wspomnianej grupy nie tylko w kręgach nacjonalistycznych, wraz przyjaciółmi postanowił zmontować video ze swojej ekspedycji, ponownie przybliżając widzom twórczość i unikalność SAWB.

 

Tym razem aktywiści z SAWB zabierają nas w podróż z miasta Włodzimierz (ros. Влади́мир)  do kilku miast Federacji Rosyjskiej, takich jak: Niżny Nowogród (ros. Нижний Новгород), Penza (ros. Пенза), gdzie przy okazji jeden z aktywistów przeprowadza krótki wywiad z zespołem Trezvyj Zaryad (ros. Трезвый Заряд), Riazań (ros. Ряза́нь), Moskwa (ros. Mocква), kończąc swoją wyprawę w mieście z którego wyruszyli.

 

Celem inicjatywy jest przede wszystkim promocja wśród społeczeństwa nacjonalizmu i zdrowego trybu życia za pomocą sztuki ulicznej. Aktywiści w humorystyczny sposób pokazują, że można w działać na ulicach miast krzewić zdrowe idee, nie oglądając się na innych i przyczyniając się w ten sposób do zmiany mentalności ludzi w kwestiach istotnych dla mieszkańców Europy.

 

Sceptycy, szczególnie w naszym kraju, nie widzą sensu w tej formie sztuki, uważając ją za dziecinadę lub wręcz marnotrawienie czasu i pieniędzy. Faktem jest, że środków pieniężnych nikt nam za taką działalność nie zwróci, jednakże wydźwięk takiego przedsięwzięcia może zaskoczyć nas samych. Internet to potężne narzędzie, dzięki któremu możemy dotrzeć do większego spektrum odbiorców i w ten sposób przedstawić nasz punkt widzenia. Nie inaczej robią kibice na stadionach wywieszając tzw. „sektorówki” aby zwrócić uwagę na drażniące problemy w społeczeństwie. Niech dokonania SAWB zainspirują wszystkich do kreatywnego, wolnego od politycznej poprawności myślenia.

 

Nam nie pozostaje nic innego, jak zaprosić naszych czytelników do obejrzenia dokumentalnego filmu przygotowanego przez naszych słowiańskich braci ze wschodu. слава богам и предкам нашим!

 

 

https://vk.com/umkasawb

https://vimeo.com/137634224

https://instagram.com/umka_sawb/

 

 

 

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank