Wielka Brytania: Muzułmański gang gwałcicieli otrzymał niższe wyroki, ponieważ „ofiary były białe”

Członkowie azjatyckiego gangu gwałcicieli, który napadał na białe nastolatki, nie posiedzą zbyt długo w więzieniu ze względu na panującą wśród sędziów polityczną poprawność oraz strach – stwierdził doradca prawny brytyjskiego rządu Lord McDonald. Rzecz jasna określenia „azjatycki” w odniesieniu do gangu użył ze względu na polityczną poprawność, ponieważ wszyscy członkowie bandy są muzułmanami. Co więcej brytyjskie dziewczynki, które padły ofiarami zwyrodnialców, przeżyły prawdziwy szok, kiedy okazało się, że wszystkie instytucje powołane do ochrony ofiar przestępstw, chronią ich oprawców. I tak policja, politycy i pomoc społeczna zawiodły je w sposób, którego komentować nawet nie trzeba, żadne z nich bowiem nie dopełniło swoich obowiązków. Dziewczęta cierpiały, a brytyjskie społeczeństwo je ignorowało ze względu na kolor skóry.

Czytaj więcej...

Szwedzka armia uczciła gejowski tydzień Stockholm Pride

Dowództwo szwedzkiej armii zamieściło zdjęcie wojskowych butów z tęczowymi sznurówkami w kolorach LGBT, aby uczcić gejowski tydzień Stockholm Pride. „Siły zbrojne Szwecji są gotowe do pokonania każdej drogi aby bronić sprawiedliwości i równości wszystkich. Naszym zadaniem jest obrona twojego prawa do tego, żebyś żył jak chcesz i z kim chcesz” - napisano w oświadczeniu. „Od wielu lat nasze wojsko oficjalnie uczestniczy w gejowskich inicjatywach w całym kraju, także w lokalnych, m.on. W Pride Park, LGBT Pride i Stockholm Pride” - zaznaczył w rozmowie z Expressen szef personelu szwedzkiej armii Klas Eksell.

Spotkało się to z oburzeniem części społeczeństwa, zdaniem której wojsko ma przede wszystkim zbrojnie bronić obywateli,a nie promować żadnych tzw. wartości. Dowództwo wojska odpowiedziało na tę krytykę krótko: „My stoimy na straży równych praw dla wszystkich, niezależnie od ich orientacji seksualnej, czy identyfikacji gender. Pomimo, że mamy rok 2017 nadal jest wiele osób, dla których to nie jest oczywiste i dlatego demonstrujemy nasze przywiązanie do tych wartości” - napisano w komunikacie.

 

Na podstawie breitbart.com

Unia Europejska chce zamrażać konta w przypadku kryzysu bankowego

Państwa członkowskie Unii Europejskiej rozważają wprowadzenie przepisów prawnych umożliwiających tymczasowy zakaz wypłat środków zgromadzonych na depozytach przez klientów banku. Regulacje mają stanowić środek chroniący banki przed masowym wycofywaniem kapitału w przypadku utraty zaufania. Przepisy przewidują możliwość wstrzymania wszelkich wypłat przez bank, także tych dotyczących depozytów klientów, do pięciu dni roboczych. W ekstremalnych przypadkach zakaz wypłat może zostać wydłużony do dwudziestu dni. Co ważne, zablokowanie wypłat dotyczyłoby również depozytów poniżej 100 tys. euro, na co obecne unijne prawo jeszcze pozwala.

Najprościej rzecz ujmując klienci banku kosztem części swoich depozytów mają umożliwić dalsze funkcjonowanie zagrożonego banku (bądź innej instytucji). Uzasadnienie tego rozumowania najczęściej sprowadza się do stwierdzenia, iż bankructwo danego podmiotu pociągnęłoby za sobą ogromne szkody, a nawet stałoby się początkiem kryzysu gospodarczego. Dlatego należy ją ratować „za wszelką cenę”. Najczęściej problem dotyczy ogromnych banków, określanych mianem „zbyt wielkich aby upaść”.

Nad propozycją dyskutowano z początkiem lipca. Jak na razie nie podjęto żadnych formalnych kroków. Urzędnicy zapowiadają jednak dalsze prace nad pomysłem, planowane na wrzesień.

Niemieckie media tubą propagandową polityków

Największe niemieckie media bezkrytycznie popierały w latach 2015-2016 politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel, zaniedbując swoją funkcję kontrolną - twierdzą autorzy naukowego raportu sporządzonego przez Media School w Hamburgu i Uniwersytet w Lipsku.

Naukowcy z obu placówek przeanalizowali kilka tysięcy artykułów opublikowanych w „Die Welt”, „Bildzie”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i „Sueddeutsche Zeitung” oraz w gazetach regionalnych w okresie od lutego 2015 do marca 2016 roku. Zdaniem autorów media mainstreamowe nie tylko poparły politykę uchodźczą Merkel, lecz bezkrytycznie przyswoiły sobie „hasła politycznych elit” i rozpowszechniały „eufemistyczno-perswazyjną retorykę” zawartą w pojęciu „kultura powitania” (Willkommenskultur).

Czytaj więcej...

Siła i Determinacja - nowy sojusz nacjonalistów na Węgrzech

Trzy pomniejsze grupy obywatelskie: działacze węgierskich Identytarystów, samoobrony Betyársereg oraz lokalnego ruchu Városi Nemzeti Szövetség, zebrały się w sobotę 8 lipca w Vecsés, miejscowości na przedmieściach Budapesztu, zlokalizowanej przy budapesztańskim lotnisku. Podczas wiecu z okazji kolejnej rocznicy Bitwy pod Bratysławą z 907 roku, w obecności około 300-400 osób, ogłoszono powstanie nowego sojuszu nacjonalistów Siła i Determinacja(Erő és Elszántság). Ma być to odpowiedź na zapotrzebowanie wyborców na radykalniejszą partię opozycyjną. Do niedawna przestrzeń tę na węgierskiej arenie politycznej wypełniała główna opozycyjna partia Jobbik. Ta jednak w opinii społecznej odchodzi od swoich korzeni w stronę bardziej umiarkowanego, centrowego światopoglądu, co tworzy miejsce dla nowych, prawicowych inicjatyw.

Czytaj więcej...

Węgry: Żydzi w obronie George’a Sorosa

Rząd użyje politycznej i prawnej siły państwa węgierskiego przeciwko każdemu, kto usiłuje obniżyć poziom bezpieczeństwa państwa poprzez promocję nielegalnej imigracji bez względu na jego „pochodzenie, przynależność wyznaniową czy status finansowy – oświadczył premier Węgier Viktor Orbán w liście wystosowanym do federacji węgierskich żydów Mazsihisz.

List ten jest odpowiedzią na wezwanie przez nią rządu do wstrzymania kampanii billboardowej obrazującej finansistę George’a Sorosa. Rząd Węgier od dłuższego czasu krytykuje Sorosa, zarzucając mu m.in. stymulowanie imigracji do Europy i chęć wpływania na sytuację w kraju za pośrednictwem organizacji pozarządowych. Przewodniczący Węgierskich Gmin Żydowskich Andras Heisler skarży się, że działania podjęte przeciwko Sorosowi nie są może „otwarcie antysemickie”, ale mogą prowokować do emocji ocierających się o antysemityzm. „Ochronimy naszą ojczyznę, bezpieczeństwo rodzin i dnia codziennego, nasze osiągnięcia i kulturę” napisał szef rządu, dodając, iż „jedynie Węgrzy mają prawo decydować o tym, z kim chcą współegzystować”.

Naukowcy odkryli, że to nie Afryka, a Europa mogła być miejscem narodzin ludzkości

Historia ludzkiej ewolucji może zostać napisana na nowo po tym jak zespół naukowców odkrył, że to nie Afryka, a Europa była miejscem narodzin ludzkości. Obecnie większość ekspertów uważa, że nasza ludzka linia rozdzieliła się od małp około 7 milionów lat temu w Afryce Środkowej, gdzie hominidy pozostały na najbliższe pięć milionów lat zanim wyruszyły dalej. Tymczasem w Bułgarii i Grecji znaleziono dwie datowane na 7,2 miliona lat skamieliny małpo-podobnej istoty, która posiadała uzębienie zbliżone do człowieka.

Czytaj więcej...

Bundestag pozbawił NPD subwencji

Bundestag w czwartek (22 czerwca) opowiedział się za zmianą ustawy zasadniczej, która przyczyni się do zakazu przyznawania subwencji wyborczych z federalnego budżetu partiom uznanym za ekstermistyczne. Nowelizacja konstytucji wpłynie m.in. na działalność Narodowodemokratycznej Partii Niemiec. Posłowie rozszerzyli artykuł 21 konstytucji o zastrzeżenie, że partiom, które zwalczają wolnościowo-demokratyczny ustrój Niemiec, chcąc tym samym zlikwidować porządek prawny, z którego czerpią korzyści, nie przysługują fundusze z budżetu państwa. Decyzja w tej sprawie należy do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj więcej...

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank