BBC: Biali dyskryminowani w ogłoszeniach o pracę

17 stycznia BBC Newsbeat ogłosiło na Twitterze rekrutację nowych dziennikarzy na praktyki zawodowe. Autor wpisu zaznaczył, że oferta jest skierowana do „kandydatów czarnoskórych, Azjatów i nie-białych przedstawicieli mniejszości etnicznych”. Praktyki dotyczą pracy przy realizacji emisji, redagowania strony internetowej i obsługi kont na portalach społecznościowych. Redaktorzy tłumaczą swój rasizm chęcią uzyskania „innej perspektywy”. Padają również argumenty „dyskryminacji pozytywnej”.

Newsbeat is looking for a Trainee Multi-Media Journalist. This is a @_CreativeAccess scheme for people from a black, Asian or non-white ethnic minority background. Know anyone who’d be suitable? Share this with them! Full details here: https://t.co/uS5WORiz27 pic.twitter.com/wh05k7CsYu

BBC Newsbeat (@BBCNewsbeat) 17 stycznia 2018

Nie jest to pierwsze tego typu ogłoszenie. W listopadzie BBC szukało osób do pracy w redakcji radiowej, w dziale depeszowym, w serwisie internetowym i w zespole wydawców. Wizja zdobycia doświadczenia w renomowanej brytyjskiej redakcji jest marzeniem wielu młodych dziennikarzy. Jednak redakcja ma swoje wymagania, nie możesz być biały. Redakcja wprost podaje kolor skóry jako jeden z kryteriów.

We Włoszech Powstanie Zgromadzenie Islamskie

Więcej meczetów i muzułmańskich cmentarzy, uznanie przez państwo mięsa z uboju halal- to postulaty przedstawione władzom Włoch przez wspólnoty wyznawców islamu. Postanowiły one powołać Zgromadzenie Islamskie do prowadzenia rozmów z państwem.

O inicjatywie utworzenia Zgromadzenia Islamskiego, zaprezentowanej w Imperii na północy Włoch, poinformował dziennik "La Stampa". Pomysłodawca tego nowego podmiotu, Roberto Hamza Piccardo - wydawca, pisarz i działacz stowarzyszeń muzułmańskich wyjaśnił, że nie będzie to partia. - To będzie instytucja, której zadaniem ma być prowadzenie negocjacji z państwem po to by przyznano muzułmanom te same prawa co Włochom - wyjaśnił. Jak ogłosił, Zgromadzenie ma formalnie rozpocząć działalność od przyszłego roku.

Piccardo zauważył, że wspólnota muzułmańska we Włoszech jest coraz większa. Obecnie liczy 2,7 miliona osób. - Ale do 2030 roku będzie 5 milionów, a jak wskazują statystyki, w 2060 roku jedna trzecia ludności kraju będzie pochodzić z zagranicy - dodał.

Niemcy: Minister Spraw Wewnętrznych za wprowadzeniem muzułmańskich dni świątecznych

Minister Spraw Wewnętrznych Niemiec Thomas de Maizière podczas spotkania z wyborcami powiedział, że jest gotowy do rozmów o wprowadzeniu muzułmańskich świąt.

W ramach kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami do landtagu Dolnej Saksonii odbyło się w poniedziałek w Wolfenbüttel spotkanie wyborców z federalnym Ministrem Spraw Wewnętrznych Thomasem de Maizière, który od lat uchodzi za „prawą rekę” Angeli Merkel. Tematem spotkania były też sprawy religijne – donosi portal regionalbraunschweig.de.

Minister powiedział min. że jest gotowy o rozmów o wprowadzeniu muzułmańskich świąt: „tam gdzie jest dużo katolików dniem wolnym jest Wszystkich Świętych, a gdzie indziej nie. Tam gdzie jest dużo muzułmanów, to dlaczego by nie porozmawiać o muzułmańskim dniu świątecznym?” – powiedział minister.

Źródło: ndie.pl

Belgia: Otwarto finansowaną przez UE wystawę "Islam, to także nasza historia"

Komisja Europejska otworzyła w Brukseli wystawę pod tytułem „Islam to także nasza historia”. Organizatorzy wyjaśniają, że wystawa ma na celu pokazanie wpływu islamu na historię Europy i pokazanie wspólnego dziedzictwa, aby zbliżyć Europejczyków i muzułmanów w obliczu obecnego kryzysu imigracyjnego. Na wystawie pojawiły się prace artystów z całego świata, którzy nawiązywali m.in. do architektury, medycyny, filozofii, ale także przedstawiali atrapy bomb czy ciała na dnie Morza Śródziemnego.

Chcemy jasno powiedzieć Europejczykom, że islam jest częścią europejskiej cywilizacji i że nie jest on importem z ostatnich lat, ale ma swoje korzenie sięgające 13 wieków” – powiedziała historyk Isabelle Benoit w rozmowie z Associated Press.

Jak na ironię losu, wystawa była przekładana od 2016 r. z obawy przed zamachami terrorystycznymi. Finalnie odbyła się 15 września w Brukseli.

„Bild”: Merkel chce ściągnąć do Niemiec rodziny prawie 400 tysięcy imigrantów

Niemiecka gazeta „Bild” ujawniła rządowy plan łączenia rodzin imigrantów, którzy w ostatnich latach przybyli na teren Niemiec. Z publikacji wynika, że tylko w 2018 r. rząd Angeli Merkel będzie chciał sprowadzić rodziny ok. 390 tys. nielegalnych imigrantów.

Szczegóły planu dziennikarze „Bilda” poznali podczas szczytu w Paryżu, poświęconego kryzysowi migracyjnemu. Główne role odgrywali na nim kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron. W szczycie uczestniczyli też przywódcy Włoch i Hiszpanii, a także Libii, Czadu i Nigru, skąd wiodą główne szlaki migracyjne do Europy.

Jak ujawnia „Bild” liczba wiz wydawanych Syryjczykom i Irakijczykom w związku z łączeniem rodzin cały czas rośnie. W 2015 roku niemieckie władze wydały 24 tysiące takich dokumentów, w 2016 r. – 48 tysięcy, a w 2017 r. będzie to już to 72 tysiące. Liczba przebywających w Niemczech imigrantów, którzy nabywają prawo do sprowadzenia swoich rodzin, jednak cały czas rośnie. O ile obecnie uprawnionych jest do tego 268 tys. Syryjczyków, to w przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć o 120 tysięcy. Według „Bilda” oznacza to, że w 2018 roku rodziny do Niemiec będzie mogło ściągnąć nawet 400 tysięcy syryjskich imigrantów.

Wielka Brytania: Muzułmański gang gwałcicieli otrzymał niższe wyroki, ponieważ „ofiary były białe”

Członkowie azjatyckiego gangu gwałcicieli, który napadał na białe nastolatki, nie posiedzą zbyt długo w więzieniu ze względu na panującą wśród sędziów polityczną poprawność oraz strach – stwierdził doradca prawny brytyjskiego rządu Lord McDonald. Rzecz jasna określenia „azjatycki” w odniesieniu do gangu użył ze względu na polityczną poprawność, ponieważ wszyscy członkowie bandy są muzułmanami. Co więcej brytyjskie dziewczynki, które padły ofiarami zwyrodnialców, przeżyły prawdziwy szok, kiedy okazało się, że wszystkie instytucje powołane do ochrony ofiar przestępstw, chronią ich oprawców. I tak policja, politycy i pomoc społeczna zawiodły je w sposób, którego komentować nawet nie trzeba, żadne z nich bowiem nie dopełniło swoich obowiązków. Dziewczęta cierpiały, a brytyjskie społeczeństwo je ignorowało ze względu na kolor skóry.

Czytaj więcej...

Szwedzka armia uczciła gejowski tydzień Stockholm Pride

Dowództwo szwedzkiej armii zamieściło zdjęcie wojskowych butów z tęczowymi sznurówkami w kolorach LGBT, aby uczcić gejowski tydzień Stockholm Pride. „Siły zbrojne Szwecji są gotowe do pokonania każdej drogi aby bronić sprawiedliwości i równości wszystkich. Naszym zadaniem jest obrona twojego prawa do tego, żebyś żył jak chcesz i z kim chcesz” - napisano w oświadczeniu. „Od wielu lat nasze wojsko oficjalnie uczestniczy w gejowskich inicjatywach w całym kraju, także w lokalnych, m.on. W Pride Park, LGBT Pride i Stockholm Pride” - zaznaczył w rozmowie z Expressen szef personelu szwedzkiej armii Klas Eksell.

Spotkało się to z oburzeniem części społeczeństwa, zdaniem której wojsko ma przede wszystkim zbrojnie bronić obywateli,a nie promować żadnych tzw. wartości. Dowództwo wojska odpowiedziało na tę krytykę krótko: „My stoimy na straży równych praw dla wszystkich, niezależnie od ich orientacji seksualnej, czy identyfikacji gender. Pomimo, że mamy rok 2017 nadal jest wiele osób, dla których to nie jest oczywiste i dlatego demonstrujemy nasze przywiązanie do tych wartości” - napisano w komunikacie.

 

Na podstawie breitbart.com

Unia Europejska chce zamrażać konta w przypadku kryzysu bankowego

Państwa członkowskie Unii Europejskiej rozważają wprowadzenie przepisów prawnych umożliwiających tymczasowy zakaz wypłat środków zgromadzonych na depozytach przez klientów banku. Regulacje mają stanowić środek chroniący banki przed masowym wycofywaniem kapitału w przypadku utraty zaufania. Przepisy przewidują możliwość wstrzymania wszelkich wypłat przez bank, także tych dotyczących depozytów klientów, do pięciu dni roboczych. W ekstremalnych przypadkach zakaz wypłat może zostać wydłużony do dwudziestu dni. Co ważne, zablokowanie wypłat dotyczyłoby również depozytów poniżej 100 tys. euro, na co obecne unijne prawo jeszcze pozwala.

Najprościej rzecz ujmując klienci banku kosztem części swoich depozytów mają umożliwić dalsze funkcjonowanie zagrożonego banku (bądź innej instytucji). Uzasadnienie tego rozumowania najczęściej sprowadza się do stwierdzenia, iż bankructwo danego podmiotu pociągnęłoby za sobą ogromne szkody, a nawet stałoby się początkiem kryzysu gospodarczego. Dlatego należy ją ratować „za wszelką cenę”. Najczęściej problem dotyczy ogromnych banków, określanych mianem „zbyt wielkich aby upaść”.

Nad propozycją dyskutowano z początkiem lipca. Jak na razie nie podjęto żadnych formalnych kroków. Urzędnicy zapowiadają jednak dalsze prace nad pomysłem, planowane na wrzesień.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank