Słupsk: Protesty przeciwko postawieniu kaplicy na świętej górze Rowokół

Od lat władze gminne Smołdzina ubiegają się o możliwość wybudowania kaplicy na górze Rowokół. Znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego wzniesienie sięgające 115 m npm pierwotnie było Świętą Górą Słowińców. Badania archeologiczne wykazały istnienie kolistych wałów z IX – XI wieku i paleniska ofiarnego. W XII i XIII wieku wraz z postępującą chrystianizacją na Pomorzu Rowokół zaczęto adaptować na potrzeby nowej religii. Na wzgórzu wzniesiono kaplicę poświęconą św. Mikołajowi, patronowi żeglarzy, w której umieszczono obraz Najświętszej Marii Panny. Miejsce to stało się celem pielgrzymek, jednak wraz z nadejściem Reformacji kult maryjny ustał, a świątynię zburzono.

Czytaj więcej...

Gdańsk: Pozostały trzy miesiące do Pomerania Fest III: „Prawda i Ogień” (21.04.2018)

Zapowiadana wcześniej trzecia edycja Pomerania Fest, pomimo medialnej nagonki ze strony mainstreamowych mediów i lewackich donosów, odbędzie się zgodnie z planem. Skład wykrystalizował się i przedstawia nastepująco: Proch, Azels Mountain, Biały Viteź oraz Nokturnal Mortum.

O postępach prac nad „Verity and Fire” można dowiedzieć się z oficjalnej strony festiwalu oraz wydarzenia na portalu społecznościowym Fb. Nie należy zapominać również o patronacie medialnym webzinów: Chaos Vault i Metal Duma Prod.

Czytaj więcej...

Aktyw Północny dostępny VKontakte

Aktyw Północny z nowym rokiem postanowił rozszerzyć swoją działalność o nowe medium jakim jest portal społecznościowy VKontakte. Powstała na tej platformie strona jest naszą oficjalną, alternatywną formą ekspresji, dzięki której otworzymy się na ludzi ze wschodu. Ci, którzy śledzą naszą działalność nie zdziwi nasze posunięcie. Od początku konsekwentnie kroczymy ścieżką paneuropejskiego nacjonalizmu, nie zważając na nic niewarte ataki ze strony malkontentów, zwykłych mącicieli oraz szowinistów. Niczym stojący z boku nonkonformiści, członkowie Aktywu 14 w pogardzie mają zdrajców, którzy z sobie tylko znanych powodów wypierają się Krwi i swojego pochodzenia wypełniając przy tym brukselskie dyrektywy, które doprowadzają do zniewolenia europejskich narodów.

Czytaj więcej...

Marsz Niepodległości 2017: Nie wszyscy chcą Boga

Jak co roku w dniu święta niepodległości miasta w Polsce obfitowały w różnego rodzaju imprezy mające uczcić to święto. Oczy wszystkich były jednak zwrócone na Warszawę, gdzie od kilku już lat odbywa się największa manifestacja – Marsz Niepodległości. Według szacunków w tym roku uczestniczyło w niej ok 60 tys. osób. Idei marszu od początku jego powstania towarzyszyła krytyka ze strony mainstreamu, co rozumie każdy, kto trzeźwo ocenia sytuację polityczną i gospodarczą naszego kraju pod rządami tych samych „elit” od okrągłego stołu. Tym razem o marszu zrobiło się głośno na świecie. Stało się to za sprawą Autonomicznych Nacjonalistów, którzy postanowili razem pomaszerować ulicami Warszawy w tzw. czarnym bloku. Uczynili to, aby oprócz uczczenia odzyskania niepodległości dać sygnał innym białym narodom, że również w Polsce rodzi się ruch, który pomoże przywrócić Europę jej prawowitym właścicielom. Rekonkwista, która nie uznając kompromisów nie wdaje się w dyskusje, nie czuje potrzeby tłumaczenia się oraz nie ogląda się za siebie, zostawiając w tyle nawet tych, którzy nie są w stanie odnaleźć się w obecnych czasach desperacko szukając ratunku pod hasłem „My chcemy Boga”.

Czytaj więcej...

Flesz Info 14 # 5: Listopadowe wydarzenia na polskiej scenie nacjonalistycznej

Zamieszczamy na łamach naszej witryny informacje o kilku istotnych- wg naszej opinii- wydarzeniach, które odbędą się już w listopadzie. Niezaprzeczalnie najciekawszym będzie konferencja metapolityczna "Europa przyszłości. Wizja po upadku Zachodu, czyli stary świat w erze po Unii Europejskiej. Zmiany społeczne i ekonomiczne, szok przyszłości."

Czytaj więcej...

Kręgi sprzed 7 tys. lat odkryte w okolicach Cedynii

Naukowcy ze Szczecina, Gdańska i Poznania badają kręgi odkryte niedawno na polu w Nowym Objezierzu pod Chojną. Według pierwszych ustaleń, mogą to być pozostałości po rolniczych plemionach sprzed 7 tys. lat. Zainteresowali się nimi, kiedy pole sfotografował z lotu ptaka paralotniarz. Opublikowane w sieci zdjęcia tajemniczych kręgów stały się impulsem do rozpoczęcia prac badawczych. Jak wyjaśnia dr Agnieszka Matuszewska z katedry archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego, owe kręgi bardzo mocno skojarzyły się naukowcom z obiektami z młodszej epoki kamienia czyli neolitu, będąc obiektami typu "rondel".

Czytaj więcej...

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank