Marsz Niepodległości 2017: Nie wszyscy chcą Boga

Jak co roku w dniu święta niepodległości miasta w Polsce obfitowały w różnego rodzaju imprezy mające uczcić to święto. Oczy wszystkich były jednak zwrócone na Warszawę, gdzie od kilku już lat odbywa się największa manifestacja – Marsz Niepodległości. Według szacunków w tym roku uczestniczyło w niej ok 60 tys. osób. Idei marszu od początku jego powstania towarzyszyła krytyka ze strony mainstreamu, co rozumie każdy, kto trzeźwo ocenia sytuację polityczną i gospodarczą naszego kraju pod rządami tych samych „elit” od okrągłego stołu. Tym razem o marszu zrobiło się głośno na świecie. Stało się to za sprawą Autonomicznych Nacjonalistów, którzy postanowili razem pomaszerować ulicami Warszawy w tzw. czarnym bloku. Uczynili to, aby oprócz uczczenia odzyskania niepodległości dać sygnał innym białym narodom, że również w Polsce rodzi się ruch, który pomoże przywrócić Europę jej prawowitym właścicielom. Rekonkwista, która nie uznając kompromisów nie wdaje się w dyskusje, nie czuje potrzeby tłumaczenia się oraz nie ogląda się za siebie, zostawiając w tyle nawet tych, którzy nie są w stanie odnaleźć się w obecnych czasach desperacko szukając ratunku pod hasłem „My chcemy Boga”.

Czytaj więcej...

Flesz Info 14 # 5: Listopadowe wydarzenia na polskiej scenie nacjonalistycznej

Zamieszczamy na łamach naszej witryny informacje o kilku istotnych- wg naszej opinii- wydarzeniach, które odbędą się już w listopadzie. Niezaprzeczalnie najciekawszym będzie konferencja metapolityczna "Europa przyszłości. Wizja po upadku Zachodu, czyli stary świat w erze po Unii Europejskiej. Zmiany społeczne i ekonomiczne, szok przyszłości."

Czytaj więcej...

Kręgi sprzed 7 tys. lat odkryte w okolicach Cedynii

Naukowcy ze Szczecina, Gdańska i Poznania badają kręgi odkryte niedawno na polu w Nowym Objezierzu pod Chojną. Według pierwszych ustaleń, mogą to być pozostałości po rolniczych plemionach sprzed 7 tys. lat. Zainteresowali się nimi, kiedy pole sfotografował z lotu ptaka paralotniarz. Opublikowane w sieci zdjęcia tajemniczych kręgów stały się impulsem do rozpoczęcia prac badawczych. Jak wyjaśnia dr Agnieszka Matuszewska z katedry archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego, owe kręgi bardzo mocno skojarzyły się naukowcom z obiektami z młodszej epoki kamienia czyli neolitu, będąc obiektami typu "rondel".

Czytaj więcej...

Owidz: Projekt Muzeum Mitologii Słowiańskiej

Chojnickie Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Wspólna Ziemia” postanowiło wcielić w życie projekt muzeum mitologii słowiańskiej, ale w bardzo szerokim ujęciu. Po kilku miesiącach poszukiwań odpowiedniego miejsca, działacze organizacji porozumieli się z dyrekcją Grodziska Owidz, samorządowej instytucji kultury prowadzonej przez gminę wiejską Starogard Gdański. Grodzisko kilka lat temu zostało zrekonstruowane i funkcjonuje w miejscu, w którym we wczesnym średniowieczu znajdował się jego pierwowzór

Czytaj więcej...

Lech Wałęsa na zjeździe noblistów o swoich "zasługach"

Lech Wałęsa aktualnie przebywa na Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Bierze udział w spotkaniach z innymi nagrodzonymi osobami, był także gościem prezydenta Kolumbii. W trakcie paneli dyskusyjnych i konferencji były prezydent opowiada o swojej roli w polskiej historii i przybliża swoją wizję wydarzeń, które miały miejsce w naszym kraju od połowy XX wieku.

 

Wałęsa oświadczył m.in., że to „dzięki jego rewolucji Europa zniosła granice i wprowadziła jedną walutę”. W dalszej części wypowiedzi snuł wizje dotyczące przyszłości naszego kontynentu. Rożne diagnozy trzeba stawiać i różne leczenia stosować. Europa po mojej solidarnościowej rewolucji zniosła właściwie granice między państwami. Staramy się zbudować jedno państwo – Europa. Nie jest to takie proste – oznajmił 2 lutego, w trakcie panelu dyskusyjnego o nazwie „Pokój i demokracja”.

Polska wśród najbezpieczniejszych państw Europy

Polska po raz kolejny znalazła się wśród najbezpieczniejszych krajów w Europie do wakacyjnego wyjazdu. Razem z nami są m.in. Szwajcaria, Węgry, Islandia. Daily Express zbadał najnowsze informacje z Biura Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty (ang. The Foreign and Commonwealth Office), w których krajach europejskich można bezpiecznie wypoczywać w 2017 roku. Polska znalazła się w grupie krajów najbardziej bezpiecznych.

Czytaj więcej...

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank