nacjonaliści, gospodarka, polityka - informacje z kraju i świata

 

BBC: Biali dyskryminowani w ogłoszeniach o pracę

17 stycznia BBC Newsbeat ogłosiło na Twitterze rekrutację nowych dziennikarzy na praktyki zawodowe. Autor wpisu zaznaczył, że oferta jest skierowana do „kandydatów czarnoskórych, Azjatów i nie-białych przedstawicieli mniejszości etnicznych”. Praktyki dotyczą pracy przy realizacji emisji, redagowania strony internetowej i obsługi kont na portalach społecznościowych. Redaktorzy tłumaczą swój rasizm chęcią uzyskania „innej perspektywy”. Padają również argumenty „dyskryminacji pozytywnej”.

Newsbeat is looking for a Trainee Multi-Media Journalist. This is a @_CreativeAccess scheme for people from a black, Asian or non-white ethnic minority background. Know anyone who’d be suitable? Share this with them! Full details here: https://t.co/uS5WORiz27 pic.twitter.com/wh05k7CsYu

BBC Newsbeat (@BBCNewsbeat) 17 stycznia 2018

Nie jest to pierwsze tego typu ogłoszenie. W listopadzie BBC szukało osób do pracy w redakcji radiowej, w dziale depeszowym, w serwisie internetowym i w zespole wydawców. Wizja zdobycia doświadczenia w renomowanej brytyjskiej redakcji jest marzeniem wielu młodych dziennikarzy. Jednak redakcja ma swoje wymagania, nie możesz być biały. Redakcja wprost podaje kolor skóry jako jeden z kryteriów.

Słupsk: Protesty przeciwko postawieniu kaplicy na świętej górze Rowokół

Od lat władze gminne Smołdzina ubiegają się o możliwość wybudowania kaplicy na górze Rowokół. Znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego wzniesienie sięgające 115 m npm pierwotnie było Świętą Górą Słowińców. Badania archeologiczne wykazały istnienie kolistych wałów z IX – XI wieku i paleniska ofiarnego. W XII i XIII wieku wraz z postępującą chrystianizacją na Pomorzu Rowokół zaczęto adaptować na potrzeby nowej religii. Na wzgórzu wzniesiono kaplicę poświęconą św. Mikołajowi, patronowi żeglarzy, w której umieszczono obraz Najświętszej Marii Panny. Miejsce to stało się celem pielgrzymek, jednak wraz z nadejściem Reformacji kult maryjny ustał, a świątynię zburzono.

Czytaj więcej...

Gdańsk: Pozostały trzy miesiące do Pomerania Fest III: „Prawda i Ogień” (21.04.2018)

Zapowiadana wcześniej trzecia edycja Pomerania Fest, pomimo medialnej nagonki ze strony mainstreamowych mediów i lewackich donosów, odbędzie się zgodnie z planem. Skład wykrystalizował się i przedstawia nastepująco: Proch, Azels Mountain, Biały Viteź oraz Nokturnal Mortum.

O postępach prac nad „Verity and Fire” można dowiedzieć się z oficjalnej strony festiwalu oraz wydarzenia na portalu społecznościowym Fb. Nie należy zapominać również o patronacie medialnym webzinów: Chaos Vault i Metal Duma Prod.

Czytaj więcej...

Aktyw Północny dostępny VKontakte

Aktyw Północny z nowym rokiem postanowił rozszerzyć swoją działalność o nowe medium jakim jest portal społecznościowy VKontakte. Powstała na tej platformie strona jest naszą oficjalną, alternatywną formą ekspresji, dzięki której otworzymy się na ludzi ze wschodu. Ci, którzy śledzą naszą działalność nie zdziwi nasze posunięcie. Od początku konsekwentnie kroczymy ścieżką paneuropejskiego nacjonalizmu, nie zważając na nic niewarte ataki ze strony malkontentów, zwykłych mącicieli oraz szowinistów. Niczym stojący z boku nonkonformiści, członkowie Aktywu 14 w pogardzie mają zdrajców, którzy z sobie tylko znanych powodów wypierają się Krwi i swojego pochodzenia wypełniając przy tym brukselskie dyrektywy, które doprowadzają do zniewolenia europejskich narodów.

Czytaj więcej...

Marsz Niepodległości 2017: Nie wszyscy chcą Boga

Jak co roku w dniu święta niepodległości miasta w Polsce obfitowały w różnego rodzaju imprezy mające uczcić to święto. Oczy wszystkich były jednak zwrócone na Warszawę, gdzie od kilku już lat odbywa się największa manifestacja – Marsz Niepodległości. Według szacunków w tym roku uczestniczyło w niej ok 60 tys. osób. Idei marszu od początku jego powstania towarzyszyła krytyka ze strony mainstreamu, co rozumie każdy, kto trzeźwo ocenia sytuację polityczną i gospodarczą naszego kraju pod rządami tych samych „elit” od okrągłego stołu. Tym razem o marszu zrobiło się głośno na świecie. Stało się to za sprawą Autonomicznych Nacjonalistów, którzy postanowili razem pomaszerować ulicami Warszawy w tzw. czarnym bloku. Uczynili to, aby oprócz uczczenia odzyskania niepodległości dać sygnał innym białym narodom, że również w Polsce rodzi się ruch, który pomoże przywrócić Europę jej prawowitym właścicielom. Rekonkwista, która nie uznając kompromisów nie wdaje się w dyskusje, nie czuje potrzeby tłumaczenia się oraz nie ogląda się za siebie, zostawiając w tyle nawet tych, którzy nie są w stanie odnaleźć się w obecnych czasach desperacko szukając ratunku pod hasłem „My chcemy Boga”.

Czytaj więcej...

We Włoszech Powstanie Zgromadzenie Islamskie

Więcej meczetów i muzułmańskich cmentarzy, uznanie przez państwo mięsa z uboju halal- to postulaty przedstawione władzom Włoch przez wspólnoty wyznawców islamu. Postanowiły one powołać Zgromadzenie Islamskie do prowadzenia rozmów z państwem.

O inicjatywie utworzenia Zgromadzenia Islamskiego, zaprezentowanej w Imperii na północy Włoch, poinformował dziennik "La Stampa". Pomysłodawca tego nowego podmiotu, Roberto Hamza Piccardo - wydawca, pisarz i działacz stowarzyszeń muzułmańskich wyjaśnił, że nie będzie to partia. - To będzie instytucja, której zadaniem ma być prowadzenie negocjacji z państwem po to by przyznano muzułmanom te same prawa co Włochom - wyjaśnił. Jak ogłosił, Zgromadzenie ma formalnie rozpocząć działalność od przyszłego roku.

Piccardo zauważył, że wspólnota muzułmańska we Włoszech jest coraz większa. Obecnie liczy 2,7 miliona osób. - Ale do 2030 roku będzie 5 milionów, a jak wskazują statystyki, w 2060 roku jedna trzecia ludności kraju będzie pochodzić z zagranicy - dodał.

Flesz Info 14 # 5: Listopadowe wydarzenia na polskiej scenie nacjonalistycznej

Zamieszczamy na łamach naszej witryny informacje o kilku istotnych- wg naszej opinii- wydarzeniach, które odbędą się już w listopadzie. Niezaprzeczalnie najciekawszym będzie konferencja metapolityczna "Europa przyszłości. Wizja po upadku Zachodu, czyli stary świat w erze po Unii Europejskiej. Zmiany społeczne i ekonomiczne, szok przyszłości."

Czytaj więcej...

Niemcy: Minister Spraw Wewnętrznych za wprowadzeniem muzułmańskich dni świątecznych

Minister Spraw Wewnętrznych Niemiec Thomas de Maizière podczas spotkania z wyborcami powiedział, że jest gotowy do rozmów o wprowadzeniu muzułmańskich świąt.

W ramach kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami do landtagu Dolnej Saksonii odbyło się w poniedziałek w Wolfenbüttel spotkanie wyborców z federalnym Ministrem Spraw Wewnętrznych Thomasem de Maizière, który od lat uchodzi za „prawą rekę” Angeli Merkel. Tematem spotkania były też sprawy religijne – donosi portal regionalbraunschweig.de.

Minister powiedział min. że jest gotowy o rozmów o wprowadzeniu muzułmańskich świąt: „tam gdzie jest dużo katolików dniem wolnym jest Wszystkich Świętych, a gdzie indziej nie. Tam gdzie jest dużo muzułmanów, to dlaczego by nie porozmawiać o muzułmańskim dniu świątecznym?” – powiedział minister.

Źródło: ndie.pl

Belgia: Otwarto finansowaną przez UE wystawę "Islam, to także nasza historia"

Komisja Europejska otworzyła w Brukseli wystawę pod tytułem „Islam to także nasza historia”. Organizatorzy wyjaśniają, że wystawa ma na celu pokazanie wpływu islamu na historię Europy i pokazanie wspólnego dziedzictwa, aby zbliżyć Europejczyków i muzułmanów w obliczu obecnego kryzysu imigracyjnego. Na wystawie pojawiły się prace artystów z całego świata, którzy nawiązywali m.in. do architektury, medycyny, filozofii, ale także przedstawiali atrapy bomb czy ciała na dnie Morza Śródziemnego.

Chcemy jasno powiedzieć Europejczykom, że islam jest częścią europejskiej cywilizacji i że nie jest on importem z ostatnich lat, ale ma swoje korzenie sięgające 13 wieków” – powiedziała historyk Isabelle Benoit w rozmowie z Associated Press.

Jak na ironię losu, wystawa była przekładana od 2016 r. z obawy przed zamachami terrorystycznymi. Finalnie odbyła się 15 września w Brukseli.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank