Baltic Front

Aktyw Północny stara się wyszukiwać dla Was interesujące i ważne, z punktu widzenia obecnej sytuacji w Europie, oddolne inicjatywy o charakterze nacjonalistycznym. Co je różni od większości pseudo narodowych/ nacjonalistycznych grup? W naszej opinii tego typu organizacje są wolne od partyjniactwa, szowinizmu, walki o partykularne zyski ich członków oraz, co najważniejsze, przypadkowych ludzi. Zawsze stawialiśmy na jakość nie ilość, gdyż to ona stanowi o kondycji i determinacji naszego ruchu. Z przyjemnością przedstawiamy państwu Baltic Front, którego członkowie specjalnie dla naszego portalu postanowili pokrótce opisać swoją inicjatywę i cele jakie im przyświecają. Zapraszamy do lektury! 

 

Idea stworzenia Bałtyckiego Frontu nadeszła wraz z ogłoszeniem przez „nasz rząd” gotowości do przyjęcia imigrantów z bliskiego wschodu i Afryki, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej. Ataki terrorystyczne w Niemczech, Francji, zamieszki w Szwecji i inne przykłady przemocy przeciwko Europejskim narodom dały sygnał, że czas się zjednoczyć. Nie jest tajemnicą, że w środowisku prawicowym często występują konflikty pomiędzy białymi nacjonalistami. Podstawowymi  przyczynami są: narodowość, historyczna przeszłość czy podziały religijne. Zagadnienie narodowości  jest szczególnie dotkliwe na Łotwie. Część organizacji dąży do zjednoczenia, lecz są i takie, które nie mogą wyzbyć się problematyki „narodowości”.  Pozwólmy Wam przypomnieć, że  na Łotwie obie narodowości- łotewska i rosyjska żyją razem. Nie jesteśmy organizacją ze ścisłymi zasadami i przywódcą. Jesteśmy grupą, która dąży do zjednoczenia europejskich nacjonalistów pod jednym skrzydłem i odcina się od wszelkich konfliktów pomiędzy nami.

 

Jednym z naszych głównych zadań jest niedopuszczenie do takich poczynań dokonywanych przez najeźdźców, potocznie nazywanych uchodźcami. Dodatkowo, promujemy zdrowy tryb życia i sport. Utrzymujemy kontakty z pułkiem Azov i pomagamy ochotnikom. Mogą być to sprawy o które ciężko na Ukrainie np. pieniądze na operacje dla ochotników lub pomoc w tłumaczeniu dokumentów dla Europejskich agencji rządowych. Jak wspominaliśmy wcześniej, pomimo iż nie mamy jasnych reguł, to zbieramy obowiązkowe składki członkowskie. Służą  działalności Bałtyckiego Frontu oraz przeznaczone są na wsparcie  „jeńców wojennych”. Pomoc dla POW pokazała nam jak ważna jest to inicjatywa. „Możesz dużo mówić o gotowości do RaHoWy, wyciskać „żelastwo” w siłowni, nosić odzież marki Thor Steinar, znać wszystkie kawałki Skrewdrivera ale jednocześnie nie możesz zapomnieć o tych, którzy siedzą w więzieniach za działalność przeciwko systemowi”- mówi w rozmowie z nami członek o imieniu Alex.

 

Zbiórki pieniędzy dla więźniów są ważne, ale co ważniejsze jest to również wsparcie moralne, ukazujące,  że jeżeli któryś z nas zostanie skazany, nie pozostanie pozostawiony bez wsparcia.

 

Baltic Front jest jedną z tych inicjatyw, która dla wielu nieformalnych grup powinna być wzorem do naśladowania. To dowód na to, jak kilku zdeterminowanych ludzi jest w stanie zrobić tak wiele przy relatywnie małej liczbie członków.  Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć naszym przyjaciołom samych sukcesów oraz wytrwałości w działaniu. Victory will be ours!

 

Poniżej przedstawiamy krótkie filmiki przedstawiające działalność Baltic Front oraz najnowszą produkcję powstałą w kooperacji z Pride France

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank