nacjonaliści, idea WNS, publicystyka

 

Haakon Forwald: Odalizm

 Odalizm jest filozofią opartą na organicznej więzi między krwią i ziemią. Odnosi się zarówno do ekologii, duchowości jak również politycznej aktywności. Odalizm głosi, że rdzenni obywatele wszystkich ojczyzn stanowią całość, a każda jego składowa ma w sobie coś wyjątkowego. Germańskie plemiona Europy reprezentują szereg takich wyjątkowych biotopów i zasługują, podobnie jak flora, fauna oraz reszta krajobrazu, na tę samą ochronę celem biologicznego zróżnicowania. Jest to głęboko ekologiczna i "zielona" perspektywa pojmowania Odalizmu, która zapewnia organiczną więź między krwią i ziemią - więź między krwią i odalem.

Wiara poświęcona starym nordyckim bogom była starożytnym obyczajem wśród germańskich plemion, przed okrutnym narzuceniem chrześcijaństwa. Z kredo opartym na żelazie i głębokim ekologicznym podejściu. Odalizm dystansuje się od egalitarnego uniwersalizmu, który zawiera się w tym szkodliwym, importowanym produkcie z Bliskiego Wschodu. Germańska ludowa dusza, nasza metagenetyka, znajduje swój oddźwięk w starożytnej nordyckiej wierze. Odalizm oferuje germańskim narodom Europy drogę do duchowego przebudzenia - poprzez świętość krwi i dziedzictwa.

Czytaj więcej...

Wywiad z Bujakiem, przedstawicielem nacjonalistycznej sceny Rap

Witaj! Co zmotywowało Cię do działania na polu muzycznym i dlaczego akurat rap o politycznym, ideologicznym charakterze?

Witam! Moja przygoda zaczęła się od momentu, gdy zacząłem chodzić na mecze Wigier. Poznałem tam ludzi o określonych poglądach, które niewiele różniły się od moich.

Jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach, niekoniecznie związanych ze sportem. Czym się zajmujesz w wolnej chwili i z jakich źródeł czerpiesz inspiracje? 

Należę do grupy rekonstrukcyjnej „Synowie Jaćwieży”, zajmujemy się pokazami na różnego rodzaju festiwalach, bierzemy czynny udział w turniejach walki wojów. Rekonstruujemy X- wiecznych Jaćwingów żyjących na terenie dzisiejszej Suwalszczyzny. Inspiruje mnie natura, historia, treningi itp. Inspirację czerpie z wszystkiego co mnie otacza.

Czytaj więcej...

Wywiad z zespołem Dark Fury

Przedstawiamy wywiad z Dark Fury, zespołem określającym swoją muzykę jako Horned Metal. Aktywny od dwóch dekad wypracował swój charakterystyczny, oryginalny styl, który stał się niejako wyznacznikiem tego gatunku. Przez swoją niezłomną postawę oraz bezkompromisowość DarkFury inspiruje kolejne pokolenia muzyków jak i aktywistów europejskiego środowiska nacjonalistycznego. Lider zespołu Raborym odpowiedział na kilka naszych pytań, łącznie z tymi niekoniecznie związanymi z muzyką. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej...

Tajemnice Rugii

Zapewne Arkona – świątynia słowiańska na wyspie Rugii jest wszystkim świetnie znana, ale kto wie coś więcej o samej Rugii? Jako, iż miałem okazję tam być wiele razy i to nie tylko w okolicach słynnej Arkony, postanowiłem podzielić się informacjami, które do tej pory zebrałem. Wierzcie mi, wyspa ta skrywa wiele tajemnic!

Czytaj więcej...

Baltic Front

Aktyw Północny stara się wyszukiwać dla Was interesujące i ważne, z punktu widzenia obecnej sytuacji w Europie, oddolne inicjatywy o charakterze nacjonalistycznym. Co je różni od większości pseudo narodowych/ nacjonalistycznych grup? W naszej opinii tego typu organizacje są wolne od partyjniactwa, szowinizmu, walki o partykularne zyski ich członków oraz, co najważniejsze, przypadkowych ludzi. Zawsze stawialiśmy na jakość nie ilość, gdyż to ona stanowi o kondycji i determinacji naszego ruchu. Z przyjemnością przedstawiamy państwu Baltic Front, którego członkowie specjalnie dla naszego portalu postanowili pokrótce opisać swoją inicjatywę i cele jakie im przyświecają. Zapraszamy do lektury! 

Czytaj więcej...

Wywiad z Czarnymi Szczurami z Warszawy

 

Czarne Szczury z Warszawy to grupa, która z pewnością już na stałe zadomowiła się w szeroko pojętym środowisku nacjonalistycznym. Uznaliśmy za wartościowe przybliżyć ich działalność naszym czytelnikom, zatem zachęcamy do zapoznania się z wywiadem jaki przeprowadziliśmy z założycielami CS.

Czytaj więcej...

Wybory 2015: nihil novi

Po przegranych wyborach prezydenckich przez Komorowskiego, wielu naszych rodaków myślało, że nastąpi przełom i że nadchodzą wreszcie jakieś nowe, lepsze czasy. Dodatkowy bodziec miały dodać wygrane przez PIS wybory, co wspólnie z zabójczo normalnie wyglądająca, wzorową panią Premier i super patriotycznym Ministrem Obrony miało stworzyć coś, co porwie "nowych patriotów".

Czytaj więcej...

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank